Boulevard se opět spojuje s festivalem Jeden svět

úterý, 19. února 2013, 14:33 Aktuality MediaGuru

Restaurace rychlého občerstvení Bageterie Boulevard společnosti Crocodille jsou i letos hlavním partnerem dokumentárního festivalu Jeden svět, který organizuje nezisková organizace Člověk v tísni. Zatímco v loňském roce byly  „hrdým“ partnerem, letos se profilují jako partner „snesitelný“.

Snesitelnost odráží hlavní tematickou kategorii festivalu, která se zaměřuje na otázky spojené se sílící intolerancí, rasismem a diskriminací. „Mnoho lidí se totiž nechává unášet představou, že jejich pravda je jediná platná a na ,jinakost‘ reagují podrážděně. Přitom rasismus, diskriminace a xenofobie nás jen omezují v našem vlastním růstu. Hlavním mottem celé kampaně je proto snášenlivost mezi lidmi, světy, myšlenkami. Chceme ukázat, že je mnohem lepší se ,snýst, než se sníst‘. A občas také něco přinést potřebným,“ popisuje myšlenku kampaně Petr Cichoň, jednatel a majitel společnosti Crocodille ČR.

Pod kampaní, která bude probíhat zejména na pobočkách Bageterie Boulevard a v prostorách vysokých a středních škol, je podepsána agentura Yinachi.

V rámci samotného festivalu, který se koná od 4. do 13. března, budou návštěvníci dostávat oproti vstupence bagetu za dobrovolnou, a tudíž „snesitelnou“ cenu. Vybraný obnos bude věnován Člověku v tísni.

-kch-