Zemřel známý hudební publicista Vladimír Vlasák

neděle, 03. února 2013, 21:36 Aktuality MediaGuru

Ve věku 54 let zemřel po dlouhé těžké nemoci 1. února hudební kritik a publicista Vladimír Vlasák. ČTK o tom informoval Ivan Ivanov, šéfredaktor časopisu Rock & Pop, který Vlasáka považuje za jednoho z nejčtenějších hudebních publicistů.

V hudebním tisku začal Vlasák pracovat v roce 1988, kdy byl redaktorem měsíčníku Melodie. V roce 1990 se stal členem redakce nového hudebního magazínu Rock & Pop, ze kterého přestoupil do Lidových novin. Na jaře 1994 se stal na dvanáct let hudebním redaktorem MfDnes, později byl externím spolupracovníkem kulturní rubriky tohoto deníku.

„Od počátku devadesátých let, kdy odešel z redakce časopisu Rock & Pop a začal psát o muzice na stránkách deníku MfDnes, jeho články a téměř každodenní hudební zpravodajství patří k životu každého z nás jako ranní káva s novinami," napsal před časem Ivanov.

Vlasák psal také knihy s hudební tematikou, například Československou rockovou poezii 1959-1989 nebo vzpomínky Václava Neckáře Cesta do mé paměti. Jubileu nejpopulárnějšího tuzemského zpěváka věnoval knihu Karel Gott - 70, svůj oblíbený hudební styl popsal v knize Folkaři. Je také autorem románu Bez iluzí, v němž popsal zákulisí pěveckých soutěží.

-čtk-