ČT točí kriminální seriál, vysílat se může v r. 2014

pondělí, 18. března 2013, 12:54 Aktuality MediaGuru

Česká televize zahájila natáčení svého nového kriminálního seriálu, který pracovně nazvala Oddělení vražd. Příběhy seriálu se inspirují skutečnými kriminálními kauzami, které vyšetřovali a uzavřeli policisté 1. oddělení pražského policejního ředitelství. Oddělení se přezdívá také „pražská mordparta“. Seriál nabídne příběhy jak mediálně známé, jako například kauzu sexuálního násilníka z Jižního Města nebo vraha arabského obchodníka a jeho rodiny, tak i méně známé příběhy.

Natáčení by mělo skončit těsně před letošními Vánocemi. Točit se bude převážně v Praze, vše jsou pouze reálná prostředí a exteriéry. Kompletní policejní kanceláře, státní zastupitelství, redakci, pitevnu, cely apod. byly postaveny v jednom z pater bývalé Komerční banky v Sokolovské ulici v Praze 9. Už během natáčení se seriál bude paralelně dokončovat. Do vysílání bude připraven na počátku roku 2014.

Nový krimiseriál vzniká ve vlastní výrobě České televize v tvůrčí producentské skupině Michala Reitlera. Scénáře k seriálu píše Jan Malinda, dramaturgem je Tomáš Feřtek. Seriál režírují Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak.

Všechny případy, které posloužily jako náměty, jsou už uzavřené.

„Seriál nebude klasickou detektivkou s okruhem podezřelých, kde vina padá tu na toho, tu na onoho a v poslední minutě se překvapivě vyloupne pachatel. Policejní práce totiž vypadá jinak. Policisté relativně brzy vědí, kdo je pachatelem, ale musí mu zločin dokázat, musí se vypořádat s předpisy a termíny soudů a státních zástupců. Vzhledem k tomu, že je to často závod s časem, tak o napětí věru není nouze,“ doplňuje dramaturg Tomáš Feřtek.

Hlavními seriálovými postavami jsou Ondřej Vetchý jako vyšetřovatel major Tomáš Kozák, Bolek Polívka jako major Václav Plíšek, Filip Blažek jako kapitán Martin Pražák, Petr Stach jako kapitán Petr Anděl, Miroslav Vladyka jako poručík Víťa Sršeň a Miroslav Hanuš jako šéf Oddělení vražd, major Josef Korejs. V seriálu vystoupí i Sabina Remundová v roli státní zástupkyně, Petra Hřebíčková jako televizní reportérka či Zuzana Onufráková jako policejní tisková mluvčí.

-mav-