Z ČT odejde šéfredaktor sportu Otakar Černý

pondělí, 25. března 2013, 14:30 Aktuality MediaGuru

Po více než čtyřiceti letech spolupráce odejde z České televize současný šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý. Ke konci března odchází do důchodu, dohodl se na tom s vedením televize. Zodpovědnosti šéfredaktora sportu převezme výkonný ředitel sportovního kanálu ČT Jiří Ponikelský a jeho nejbližší vedoucí spolupracovníci, oznámila v pondělí Česká televize.

Otakar Černý svázal s Československou a později Českou televizí takřka celý profesní život. V roce 1969 nastoupil do Československé televize jako externí člen Redakce sportu. Pro sportovní zpravodajství zpracoval velké množství nejrůznějších reportáží, mnoho komentářů a námětů, spolupracoval i na řadě dokumentárních filmů.

Po roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, kde působil také jako vedoucí domácího zpravodajství. Osm let moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal. V roce 1998 z České televize odešel, pracoval jako komentátor v denním tisku a krátkou dobu i jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2002 se po vyhraném výběrovém řízení vrátil do České televize do funkce šéfredaktora Redakce sportu ČT. V roce 2006 stál u zrodu vysílání samostatného sportovního kanálu ČT 4 sport. V roli moderátora a autora pořadu je také spojen s diskusním formátem Na slovíčko, který připravoval od roku 2008.

-mav-