Metropol TV má dluhy 235 mil. Kč, chce vyhlásit úpadek

pátek, 05. dubna 2013, 07:30 Aktuality MediaGuru

Společnost Metropol TV, která provozovala televizi Metropol a Pětku, má závazky po splatnosti 85 milionů Kč. Insolvenční soud proto požádala o možnost připojit se k již zahájenému insolvenčnímu řízení a navrhuje vyhlásit úpadek.

Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů korun. Insolvenční řízení s firmou odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televizí údajně dluží 176.000 Kč za služby a dalších 307.000 Kč na nájemném ve Francouzské ulici.

Dalším věřitelem je například společnost Era Star, jež za úklidové služby požaduje 103.000 Kč. Ze zveřejněného přehledu vyplývá, že celková dlužná suma, včetně závazků z obchodních vztahů a nesplacených úvěrů, představuje zhruba 235 milionů. Výrazně tak převyšuje majetek společnosti a její pohledávky.

Firma, která sídlí v Českých Budějovicích, podle posledního prohlášení nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví ale dále vede ochranné známky a internetové domény. Pohledávky z obchodního styku činí asi 13 milionů korun. Společnost také eviduje tři zaměstnance na hlavní pracovní poměr.

Metropol TV se dostala do problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel.

Signál Televize Metropol pokrývá celou Prahu a 65 procent Středočeského kraje. To představuje zhruba 2,2 milionu obyvatel ČR.

-čtk-