Bauer dokončil fúzi dřívějších firem Stratosféry

čtvrtek, 09. května 2013, 07:37 Tisk MediaGuru

Nástupnické společnosti vydavatelství Stratosféra a Hearst Stratosféra, Bauer Media Praha a Bauer Media CZ, dokončily fúzi.

Proces sloučení společností Bauer Media Praha (nástupnická společnost vydavatelství Stratosféra) a Bauer Media CZ (dřívější Hearst-Stratosféra) byl právně dokončen a zapsán v obchodním rejstříku ke konci dubna 2013. V důsledku fúze zanikla společnost Bauer Media CZ, nástupnickou společností je společnost Bauer Media Praha.

Na nástupnickou společnost tak automaticky přecházejí veškeré závazky i všechny uzavřené smlouvy, partneři tedy nemusí uzavírat nové smlouvy ani dodatky ke smlouvám stávajícím. Fakturační adresa je už na nové sídlo v Moulíkově ulici v Praze na Smíchově, fyzicky ale společnost sídlí ještě na původní adrese v Drtinově ulici. Stěhování do sídla v Moulíkově ulici je už ale v přípravách.

Po fúzi Bauer Media Praha a Bauer Media CZ dojde v závěrečném kroku ještě k fúzi se společností Bauer Media, v.o.s., která do budoucna zastřeší všechny tituly a zaměstnance společnosti Bauer Media.

K akvizici vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra společností Bauer Media došlo loni na podzim. Nový majitel už přitom rozhodl o tom, že ze zakoupeného portfolia nebude dále rozvíjet časopisy Love Star, Style, Autocar a Family Star. Tituly bývalých vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra už také od února nejsou distribuovány přes společnost Mediaprint & Kapa, ale přes PNS. Bauer Media Praha ale nadále zůstává společníkem Mediaprint & Kapa (podíl 19,7 %). Bauer Media je zároveň akcionářem konkurenční PNS.

-mav-