Vodafone vytváří virtuálního operátora s Centropolem

středa, 29. května 2013, 07:34 Aktuality MediaGuru

Na základě nedávno uzavřené smlouvy otevře také Vodafone svou síť virtuálnímu operátorovi, a to společnosti Centropol Telecom. Jedná se o dceřinou společnost skupiny Centropol, obchodníka s energiemi, která plánuje spustit služby na podzim 2013. Centropol Telecom si od Vodafonu pronajme pouze síťovou infrastrukturu a všechny ostatní služby si bude zajišťovat sám.

Skupina Centropol, která se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu, bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou. Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne Centropol komplexnější balíček služeb, a to jak mobilních, tak dodávek energií.

Vodafone je posledním z mobilních operátorů v České republice, který se na cestu virtuálních operátorů vydává. Přichází tak po O2, který se na podzim spojil s vydavatelstvím Ringier Axel Springer a v květnu se společností Tesco, a T-Mobile, jenž poskytl svou síť mediální skupině Mafra.

-kch-