Bubílková odešla z Primy, má pořad na Šlágr TV

pátek, 30. srpna 2013, 12:14 Aktuality MediaGuru

Novinářka Zuzana Bubílková po zhruba třech měsících opouští televizi Prima, kde pracovala jako dramaturgyně diskusního pořadu Partie. O ukončení spolupráce požádala sama, potvrdila ČTK televize s tím, že odchod souvisí s jejím působením v hudební televizi Šlágr.

„Pravý důvod jejího odchodu nás mrzí tím spíš, že jsme Zuzaně dali příležitost věnovat se dramaturgii Partie teprve v květnu, když marně hledala práci," sdělil ČTK šéfproducent zpravodajství a publicistiky Jan Punčochář. Bubílková podle něj nejprve jako důvod k odchodu uváděla závažné rodinné problémy. „Později přiznala, že si vymýšlela," uvedl Punčochář.

Dlouholetá novinářka na televizi Šlágr uvádí pořad Písničky na přání se Zuzanou Bubílkovou. Deník Blesk dnes napsal, že kvůli působení v TV Šlágr od Primy dostala dokonce okamžitou výpověď, to ale Prima nepotvrdila. Bubílková se údajně hájila tím, že pro TV Šlágr natočila pár pořadů a nemá s ní žádnou smlouvu. Hudební televize Šlágr se zaměřuje na lidovou a country hudbu, hraje písničky na přání, hitparády, ale také zábavné pořady s lidovými baviči.

Bubílková (nar.1952) nastoupila do Primy letos v květnu. V Partii měla především řídit výběr témat a hostů a podílet se společně s moderátory pořadu Janem Punčochářem a Lenkou Pastorčákovou na scénáři. Sama Bubílková tehdy změnu prezentovala jako návrat k novinařině po letech strávených v politické satiře.

Bubílková vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Praxi začala v rozhlasovém pořadu Pozor, zákruta! Později pracovala jako zástupkyně šéfredaktora zpravodajství v STV a v Česku působila hned v několika televizích. Je autorkou řady knih, například Co kamery neviděly, Co týden (ne)dal nebo románu Celebrity.

-čtk-