Česká pojišťovna v ulicích sledovala krádeže kol

čtvrtek, 01. srpna 2013, 06:57 Aktuality MediaGuru

Česká pojišťovna ukázala výsledky svého projektu Bez kola. Jeho cílem bylo formou nadsázky poukázat na stále se zvyšující počet krádeží kol a také upozornit na možnosti jejich pojištění.

Ve čtrnácti vybraných městech České republiky byla proto umístěna nezabezpečená horská kola, která po celou dobu sledovala skrytá kamera. Zároveň s kamerou pak běžely i stopky, které měřily, za jak dlouho bude kolo ukradeno.

Výsledek? Během letošního června a července bylo postupně odcizeno celkem jedenáct ze čtrnácti „odložených“ kol. Nejméně se kolo „ohřálo“ v Hradci Králové, a to pouhé čtyři minuty! Mladíka neodradila ani lokalita poblíž sídla krajského ředitelství Policie ČR. Kola na svém místě zůstala po vyhrazenou dobu jen v Českých Budějovicích, Jihlavě a v Pardubicích.

Město

Za jak dlouho bylo kolo ukradeno?

České Budějovice

kolo nebylo ukradeno

Jihlava

kolo nebylo ukradeno

Pardubice

kolo nebylo ukradeno

Hradec Králové

4 minuty

Brno

26 minut

Liberec

41 minut

Ostrava

52 minut

Praha

1 hodina

Kladno

1 hodina 18 minut

Zlín

1 hodina 46 minut

Karlovy Vary

2 hodiny 25 minut

Ústí nad Labem

3 hodiny 20 minut

Plzeň

4 hodiny 45 minut

Olomouc

4 hodiny 55 minut

Bližší informace o projektu a videa reálných krádeží zaznamenaná skrytou kamerou přímo na místech činu najdete na internetové adrese www.bezkola.cz.

Pod projektem je podepsána digitální agentura Media Factory, která měla na starosti přípravu microsite a zpracování videí. S PR podporou pomáhá AMI Communications

-kch-