E15: Mediální fúze jsou letos nejvyšší od r. 2007

pondělí, 12. srpna 2013, 09:46 Aktuality MediaGuru

Podle údajů specializované agentury Mergermarket je hodnota fúzí a akvizic na světovém mediálním trhu za prvních sedm měsíců letošního roku nejvyšší od roku 2007. Informuje o tom deník E15. Od ledna do konce června se podle agentury uskutečnily akvizice a fúze na celosvětovém mediálním trhu za 74,3 mld. Kč, což je více než v posledních pěti letech za celý rok a o 130 % více než ve stejném období loni, píše E15.

Posledním příkladem světové mediální akvizice je investice zakladatele Amazonu Jeffa Bezose ve výši 250 mil. USD do koupě listu The Washnigton Post.  

Na českém mediálním trhu se největší letošní akvizice odehrála v červnu, kdy skupina Agrofert Holding oznámila dohodu o převzetí mediální skupiny Mafra. Letos na jaře investoval také podnikatel Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, do koupě internetové společnosti Centrum Holdings. Poslední větší akvizice na českém mediálním trhu je z letošního července: společnost Seznam.cz získala podíl ve vydavatelství deníku Právo, společnosti Borgis.

-mav-