V Praze a okolí začne pozemně vysílat Sport 5

sobota, 24. srpna 2013, 09:07 Aktuality MediaGuru

Dosavadní kabelová a satelitní televize Sport 5 začne od 1. září vysílat také pozemně, a to na území hlavního města a středních Čech. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Program se postupně změní z ryze motoristického kanálu na program s obecně sportovním zaměřením.

"Samozřejmě, že jde o pozvolný proces, který bude zásadně znatelný až v roce 2014, jenže už teď je jisté, že Sport 5 nabídne další sportovní disciplíny, dokumentární pořady z prostředí sportu a mimo jiné se zaměří také na děti, mládež a dokonce i ženy," uvedl ředitel programu Ondřej Koubek.

Licenci pro pozemní vysílání společnost získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na jejím posledním zasedání v tomto týdnu.

Televize Sport 5 spustila vysílání před pěti lety z prostor královéhradeckého letiště Věkoše za využití technologií již neexistující stanice Galaxie Sport. Loni se přestěhovala do nových prostor v pražském Karlíně, kde vybudovala zcela nové technologické zázemí.

Pozemní vysílání v rámci takzvaného třetího multiplexu Českých Radiokomunikací by mělo pokrývat v Praze a ve Středočeském kraji zhruba 1,9 milionu obyvatel. Program bude i nadále šířen kabelovými a satelitními operátory ve všech ostatních částech České republiky a na Slovensku.

"Vysílání v DVB-T vnímáme jako zkušební s cílem otevřít se více divákům a pokusit se vystoupit tak ze stínu monotematického sportovního kanálu závislého na počtu diváků, kteří jsou ochotni zaplatit za placený balíček sportovních kanálů," řekl serveru Digizone.cz šéf společnosti Martin Šlechta

Provozovatele programu, společnost Sport 5, vlastní firma BPA sport marketing, která působí na českém reklamním trhu od roku 1993. Zaměřuje se na poskytování komplexních služeb z oblasti marketingu, sponzoringu a reklamy ve spojení se sportovními projekty. Jediným akcionářem je podnikatelka Jana Obermajerová.

-čtk-