Deichmann v kampani slaví 10 let v ČR, otevře e-shop

středa, 18. září 2013, 10:29 Aktuality MediaGuru

Společnost Deichmann-Obuv působí na českém trhu desátým rokem. Za tu dobu otevřela v České republice sto prodejen. Desetileté jubileum připomene zejména na POS materiálech, prostřednictvím letáků a v tag-onu právě probíhající televizní kampaně na značku Graceland a sportovní kolekci značek Adidas, Nike a Puma. Televizní spot je převzat z Německa a adaptován in-house. K oslavě se připravuje také speciální event.

Původem německý podnik letos slaví také 100 let od chvíle, kdy byl v roce 1913 založen Heinrichem Deichmannem v porúrském Essenu. Společnost je stále stoprocentně vlastněna rodinou Deichmannů a už po tři generace je řízena přímo majitelem. Skupina Deichmann působí ve 22 evropských zemích a USA, provozuje celkem 3 300 prodejen a má 34 tisíc zaměstnanců. V roce 2012 se jí podařilo navýšit celkový obrat o 7,4 % na 4,5 miliardy eur, tj. přibližně 113 miliard korun.

Deichmann se podle slov Heinricha Deichmanna snaží oslovit všechny věkové skupiny a vrstvy obyvatelstva. Prodejny využívají tzv. koncepci „Rack-Room“, kde jsou jednotlivé modely obuvi řazeny kompletně v páru a ve svých originálních krabicích. Zákazník tak okamžitě vidí, jestli je jím požadovaný model v dané velikosti k dispozici. Rovněž s tím odpadá i nutnost velkých skladových prostor. Na začátku příštího roku plánuje společnost otevřít v České republice internetový obchod, v budoucnu by se měl rovněž rozrůst počet českých na 130 až 150 obchodů.

U příležitosti letošní jubilea odstartoval Deichmann také speciální projekt, který spojuje českou dceřinou společnost s německou mateřskou společností, a to „Ateliér designu Deichmann“, v němž bylo pět mladých designérů z vyhlášených evropských metropolí vyzváno k navržení exkluzivního modelu obuvi. Z České republiky se projektu zúčastnila designérka Lenka Marková.

-kch-