RRTV eviduje deset stížností diváků na ČT:D

čtvrtek, 05. září 2013, 10:09 Aktuality MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se seznámila s deseti stížnostmi diváků na nekvalitní příjem nového programu České televize ČT:D. Došlé stížnosti diváků týkající se vysílání nového programu zároveň postoupila Radě České televize a generálnímu řediteli ČT. RRTV to oznámila v tiskové zprávě. Samotná Rada ČT eviduje podle sdělení sekretariátu přibližně 30 stížností. Zabývat se jimi bude na svém příštím zasedání.

Diváci si nejčastěji stěžují na nemožnost příjmu nového dětského kanálu. Ten vysílá v Regionální síti 7 společnosti Progress Digital a uvádí pokrytí 82,5 % populace. Podle některých odhadů je ale tento údaj nadhodnocený.

Podle aktuálního výpočtu Českého telekomunikačního úřadu, které využívá odlišnou metodiku, mají nové digitální stanice ČT:D a ČT art k dnešnímu dni pokrytí 75,7 procenta obyvatelstva. „Vyšší procento pokrytí, které se nyní prezentuje v médiích, není chybné, pouze vychází z odlišné metody výpočtu," doplnil ředitel odboru správy kmitočtového spektra ČTÚ Jiří Duchač.

-mav-