RRTV udělila TV Nova pokutu 600 tisíc Kč

čtvrtek, 19. září 2013, 10:50 Aktuality MediaGuru

Provozovatel Novy CET 21 dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokutu v celkové výši 600 tisíc korun za odvysílání násilných scén před 22. hodinou. Konkrétně jde o tři díly seriálu Kriminálka Las Vegas vysílané v jeho desáté a jedenácté řadě. RRTV o uložení pokuty rozhodla na svém posledním zasedání tento týden, uvedla dnes na webu. Vyjádření Novy ČTK zjišťuje.

Seriál vysílaný po půl šesté večer podle RRTV obsahoval scény, které u dětského diváka mohou vyvolat pocity děsu a strachu. Za jednotlivé díly odvysílané letos v březnu a dubnu RRTV udělila CET 21 pokutu 200.000 korun. V pořadu z 12. března měl podle Rady závadný charakter zejména vizuální obsah scény, kdy vyšetřovatelé ohledávají tělo oběti a z jejích tkání vytahují střelnou zbraň.

Díl vysílání 20. března pak podle RRTV mohl u dětí vyvolat úzkostné stavy kvůli scéně, kdy pachatel v potemnělém domě útočí na spící ženu. Pořad z 11. dubna pak mohl ohrozit psychický a mravní vývoj dětí a mladistvých scénou, ve které kriminalisté objeví těla dvou zavražděných obětí v rozkladu a pokryté larvami hmyzu.

RRTV společnosti CET 21 v souvislosti s nevhodným vysíláním letos udělila i další pokuty. Příkladem je pokuta ve výši 250.000 korun za scény realisticky zobrazující osoby vystavené těžkému tělesnému a duševnímu utrpení ve filmu Kajínek odvysílané loni v říjnu před desátou večer.

-čtk-