TV Pohoda se mění na Relax, vysílat začíná Rebel

pondělí, 09. září 2013, 08:02 Aktuality MediaGuru

Celoplošná televize Pohoda se od pondělí 9. září přejmenuje na Relax. Zaměřit se chce na zábavné pořady a magazíny. Vysílat začne také nová rocková stanice Rebel, která patří do stejné televizní skupiny.

Rockový program Rebel byl dosud součástí TV Pohoda zaměřené na rodinný a lifestylový program. Rozdělení stanic podle spolumajitele skupiny Radima Pařízka umožní lepší zacílení reklamy. Televize bude kromě rockové muziky vysílat pořady mapující žánry rocku a jejich historii. Nabídne také motorkářský magazín či rockové zprávičky.

Televize Relax a Rebel budou celoplošně vysílat v multiplexu 4, jehož vysílače pokryjí 89,1 procenta obyvatel. Provozovatel sítě Digital Broadcasting chce pokrytí do konce roku zvýšit na 95 procent. Stanice budou dostupné také v kabelových sítích a na satelitu.

Do televizní skupiny patří rovněž televize Retro, jež vysílá v Regionální síti 7 nabízející pokrytí kolem 80 procent. V té na konci srpna odstartovaly i nové programy České televize ČT:D a ČT art. Část diváků si poté stěžovala, že nové kanály nenaladí.

-čtk-