Unie vydavatelů spustí v říjnu nový web

úterý, 24. září 2013, 07:59 Aktuality MediaGuru

Unie vydavatelů v říjnu spustí nové webové stránky. Všechny informace o tisku mají být nově na jednom místě, informovala Unie vydavatelů. Výběrové řízení na přepracování webové prezentace vyhrála společnost Artbox, která má zkušenosti s internetovými stránkami pro sekci deníků. Cenu zakázky unie nesdělila.

„Chceme držet krok s vývojem webových stránek i elektronických médií a nabídnout zájemcům o tisk přehlednější a uživatelsky příjemnější prezentaci na internetu. Přidáme také optimalizaci stránek pro mobilní telefony," uvedl ředitel Unie vydavatelů Jozef Šabľa. Letos unie změnila celkovou vizuální identitu, změna začala červnovou výměnou loga.

Nové stránky mají svým designem odrážet jeho grafiku. Nově se sloučí internetové stránky Unie vydavatelů s dosud samostatnými weby sekce časopisů a deníků a všechny informace o tisku tak budou na jednom místě. Návštěvníci tu najdou aktuální data o denících a časopisech, výzkumy nebo zajímavosti a novinky ze světa tištěných médií. 
Výběrového řízení na dodavatele nových stránek se červnu a červenci zúčastnily čtyři vybrané firmy. „Společnost Artbox jsme zvolili na základě dlouhodobých pozitivních zkušeností a také díky krátkým servisním a dodacím lhůtám," dodal Šabľa.

Unie vydavatelů je asociací vydavatelů deníků, časopisů a provozovatelů internetového obsahu. Má 26 členů, tedy většinu vydavatelů celostátních a regionálních deníků a výraznou většinu rozhodujících vydavatelů časopisů.

-čtk-