V Praze a okolí pozemně vysílá Slovak Sport 1

pondělí, 16. září 2013, 04:42 Aktuality MediaGuru

Televizní stanice Slovak Sport 1 začala o víkendu pozemně vysílat v Praze a okolí. Zaměřit se chce na sportovní přenosy, včetně zápasů fotbalové Premier League. Provozovatel regionální sítě Prague Digital TV o zařazení nového programu dnes informoval v tiskové zprávě.

„Diváci v dosahu vysílačů Prague Digital TV budou mít možnost sledovat zápasy Premier League a dalších sportovních zážitků například hokeje, tenisu, basketbalu, házené a dalších sportů," uvedl jednatel Slovak Sportu Robert Greguš. Slovak Sport.tv je nově vzniklá soukromá televize, která chce konkurovat zahraničním sportovním stanicím. Vysílat bude exkluzivní přenosy a záznamy z nejrůznějších sportů.

Pražská regionální síť nový sportovní kanál zařadila poté, co na začátku měsíce ukončila vysílání ČT Sport ve vysokém rozlišení (HD). Do budoucna se Prague Digital TV chce věnovat programům se zpravodajsko-informační, kulturní, dokumentární, hudební a sportovní tématikou. "Věřím, že příznivci sportu uvítají možnost sledování sportovních přenosů našich slovenských sousedů a celkově pestrá programová nabídka ještě zvýší divácký zájem o tento regionální multiplex," dodal Petr Formánek, jednatel společnosti Prague Digital TV.

Regionální síť Prague Digital TV vysílá v lokalitách Strahov, Ládví a Zelený pruh. Svým signálem pokrývá oblast zasahující také středočeská města Kladno, Mělník, Benátky nad Jizerou nebo Říčany.

Na začátku měsíce v Praze a okolí začala vysílat další sportovní stanice Sport 5. Program pokrývající zhruba dva miliony lidí by se do budoucna mohl rozšířit na celé Česko.

-čtk-