Média chystají speciály, ČT uvede debatu lídrů

sobota, 26. října 2013, 09:10 Aktuality, Rádio, TV MediaGuru

Volebnímu dění se budou tradičně věnovat i tuzemská média. Česká televize zahájí speciální vysílání v sobotu půl hodiny před koncem hlasování. Večer pak zprostředkuje debatu lídrů nově zvolených stran.

TV Nova počítá se vstupy v rámci Televizních novin, volbám se bude věnovat i na zpravodajském portálu TN.cz, a to ve volebním speciálu na internetovém kanálu Nova News.

„Česká televize věnovala předvolebnímu klání ve svých pořadech doposud nejucelenější prostor. Sobotní vysílání na něj naváže volebním studiem, ve kterém budou moci diváci po celou dobu vysílání sledovat on-line sčítání hlasů doplněné o další analýzy, komentáře a výzkumy chování a očekávání voličů," uvedl ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.
Vrcholem vysílání má být od 20:00 Debata vítězů, zamýšlená jako první povolební diskuse představitelů stran, které se dostaly do Sněmovny.

Studio volby 2013, jehož moderování se tradičně ujmou Marcela Augustová a Václav Moravec, bude po celý den přinášet rozhovory s českými i zahraničními osobnostmi, mimo jiné s předsedou slovenské vlády Robertem Ficem. Do Rudolfina si pak hosty budou zvát Daniela Písařovicová a Jakub Železný. Volební studio nabídne mimo jiné ve 22:00 exkluzivní průzkum, jak jsou lidé spokojeni s volbami. Na studio ve 23:00 navážou hodinové zprávy na ČT24.

V neděli bude volební vysílání pokračovat pořadem Otázky Václava Moravce, jehož hlavním hostem bude prezident Miloš Zeman. Ve druhé hodině pak moderátor povede diskusi s místopředsedy stran, které uspěly v předčasných volbách.

Aktuální politickou situaci bude sledovat také televize Nova. Hlavní zpravodajská relace v 19:30 využije živých vstupů k přepojování mezi volebními štáby. Mimořádné vstupy s průběžnými výsledky bude televize zařazovat celé odpoledne. Na volby se zaměří i nedělní Střepiny, které aktuálně zařadí rozhovory s vítězem voleb a se zástupcem politické strany, která může být rozhodující pro povolební uspořádání.

Bezprostředně po uzavření volebních místností plánuje speciální volební vysílání také Český rozhlas na stanicích Radiožurnál a Plus. Moderátory budou Martin Veselovský a Jan Pokorný, na programu mají přímé vstupy z volebních štábů jednotlivých stran, rozhovory s politiky, analýzy a komentáře.

-čtk-