ČRo ukončí vysílání na dlouhých vlnách

čtvrtek, 28. listopadu 2013, 08:53 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas ukončí k 28. února 2014 vysílání na dlouhých vlnách. Vysílá na nich pouze jedna jeho stanice, ČRo 1 Radiožurnál, která bude dále vysílat na platformách VKV, DVB-T, internet či mobilní aplikace. Na veřejném zasedání Rady ČRo v Ostravě o tom dnes informoval generální ředitel ČRo Peter Duhan.

Riziko, že rozhlas přijde o posluchače, je podle něj velice mírné. „Očekáváme skutečně jenom krátkodobý pokles týdenní poslechovosti Radiožurnálu asi o 30 000 posluchačů,“ řekl Duhan. Doplnil, že úspory, které takto ČRo získá, bude investovat do propagace programů, výzkumů a analýz.

Další změna se bude týkat stanic ČRo Dvojka a ČRo Region Středočeský kraj. Celoplošná Dvojka, která pro Prahu a střední Čechy vysílá z vysílačů Petřín a Cukrák, bude od ledna vysílat jen z petřínského vysílače. Vysílač na Cukráku bude přidělen středočeské regionální stanici.

Obě stanice čekají od ledna i menší programové změny. Z programového schématu Dvojky zmizí dechovkový pořad, který nadále budou vysílat ve stejném čase příslušné regionální stanice. Pořad Písničky od srdce bude zařazený v jiném čase a v modifikované podobě, místo něj bude přesunut pořad Kolotoč.

-čtk-