ČRo pokračuje ve změnách, zaměří se i na regiony

úterý, 17. prosince 2013, 10:26 Rádio MediaGuru

Dalšími změnami projde v příštím roce Český rozhlas. Dotknou se stanic Plus, Dvojka a regionů.

Český rozhlas (ČRo) bude i v příštím roce pokračovat v započatých změnách, které po svém nástupu do vedení prosazuje generální ředitel Peter Duhan. Poté, co se v letošním roce dotkly hlavní změny především vlajkové stanice – prvního okruhu Radiožurnál – a uvedeny byly některé nové stanice (ČRo Plus – vznikla sloučení stanic ČRo 6, Rádio Česko, Rádio Leonardo a start ČRo Junior a ČRo Jazz) se v novém roce budou týkat změny i dalších okruhů.

Od nového roku startuje projekt Regiony 2014. „Od roku 2009 regionální vysílání klesalo, tento negativní trend chceme zastavit,“ zdůvodnil Jan Menger, zodpovědný za regionální vysílání ČRo. V novém modelu mají regionální stanice více spolupracovat. Program čtrnácti regionálních stanic ČRo má vedle regionálního informačního servisu nabízet spotřebitelská témata, zábavné žánry a kulturní pořady. Více se chce zaměřit na interaktivitu (přímý kontakt s posluchači). V programu regionálních stanic se objeví některé nové pořady Česko – země neznámá, Humoriáda, Hobby magazín či pořad o vaření Pochoutky.

Ze stanice Český rozhlas Dvojka se do regionálního vysílání přesune pořad Písničky na přání a pořady s dechovou hudbou. „V mnohém se Dvojka překrývala s regionálními stanicemi. Je zbytečné některé formáty dublovat,“ řekl ředitel centra zpravodajství Ondřej Nováček. Právě odpolední vysílání Dvojky bude od nového roku upraveno jinak – např. pořad Kolotoč se obsahově rozšíří a bude vysílán v tradičním čase krátce po 17. hodině včetně víkendu. Záměrem Českého rozhlasu je posouvat posluchačskou obec Dvojky blíže k věkové skupině posluchačů ve věku 50 let, řekl Nováček.

Stanice Český rozhlas Plus rozšíří od začátku ledna 2014 stávající vysílání o ranní blok (6:00-10:00), který bude moderovat Jan Bumba. Podvečerní vysílání (17:00-20:00) bude stejně jako ranní vysílání dostupné i na stanici ČRo Regina (pražská frekvence 92,6 MHz). „Snažíme se posluchače, které jsme nepřevzali se startem vysílání ČRo Plus v březnu, oslovit,“ uvedl Ondřej Nováček, který tak narážel na skutečnost, že ČRo Plus dosud vysílá na středních vlnách od 16:00 do 24:00.

Další prioritou Českého rozhlasu pro rok 2014 má být také dětské vysílání. Rádio Junior spouští v úterý  17.12. nový web určený pro děti. Ve vysílání Rádia Junior se zároveň v novém roce objeví některé nové pořady, zejména o víkendu.

-mav-