RF Hobby stáhne TV Gold, nechá si dva TV časopisy

čtvrtek, 19. prosince 2013, 11:54 Tisk MediaGuru

Vydavatelství RF Hobby se rozhodlo nepokračovat ve vydávání magazínu TV Gold.

Televizní programový čtrnáctideník TV Gold, který společně s dalšími dvěma televizními časopisy uvedlo v říjnu na trh vydavatelství RF Hobby, nebude v příštím roce pokračovat. Podle obchodního ředitele Petra Doula byly prodejní výsledky časopisu pod hranicí, kterou si vydavatelství stanovilo, uvedl pro MediaGuru.cz.

RF Hobby vstoupilo v průběhu podzimu do dvou nových segmentů: mezi bulvární týdeníky s titulem Moje šťastná hvězda a razantněji mezi programové televizní časopisy hned s třemi tituly: TV program, TV extra a TV Gold. Taková aktivita v zavádění nových časopisů je na českém trhu v posledních letech netypická. Podle Petra Doula ale vydavatelství počítalo s tím, že některé z nových projektů, pokud se neuchytí, rychle zastaví.

V příštím roce tak bude RF Hobby pokračovat z nových projektů s tituly Moje šťastná hvězda, TV program a TV extra. Všechny tři se podle vydavatelství prodávají dobře. V novém roce pak počítá s uvedením dalších titulů. „Plánujeme nové projekty,“ řekl Doul.

TV Gold je z trojice nových televizních časopisů RF Hobby postaven cenově nejvýše, prodává se za 19,90 Kč. Přímou konkurenci vytváří především časopisu TV Star vydavatelství Astrosat.

-mav-