V kauze spojené s razií u Savova je už 10 obviněných

úterý, 10. prosince 2013, 15:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

Protikorupční policie rozšířila obvinění v kauze krácení daní a legalizace trestné činnosti, jejíž pachatelé údajně mohli způsobit škodu ve výši až čtyř miliard korun. Stíhaných je nyní deset, uvedl server Lidovky.cz. V souvislosti s případem policisté v září zasahovali v pražském sídle vydavatelství Mladá fronta, které patří podnikateli Františku Savovovi. Mezi obviněnými však podle serveru Savov nefiguruje.

Obviněným, mezi nimiž je i jeden advokát, hrozí v případě prokázání viny až deset let vězení. Podle kriminalistů předkládali Finančnímu úřadu pro Prahu 5 daňová přiznání, která obsahovala nepravdivé údaje. Po vzájemné domluvě údajně opakovaně vylákali nadměrný odpočet DPH u několika z jimi ovládaných společností.

Skupina prý při trestné činnosti využívala služeb advokáta tak, že některé písemnosti umisťovala do prostor označených jako advokátní kancelář. Tak k nim znesnadnila přístup policistům.

V pátek 13. září zasahovala policie v rámci kauzy i v objektu v Praze 5 - Košířích, kde sídlí mimo jiné tiskárna Europrint, redakce deníku E15 a týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta. Zdůraznila tehdy, že se zásah netýkal novinářské činnosti.

-čtk-