BigMedia exkluzivně prodává plochy Czech Outdoor

pátek, 10. ledna 2014, 09:22 Outdoor MediaGuru

Obchodování reklamních ploch společnosti Czech Outdoor přešlo od nového roku pod BigMedii.

BigMedia se stala od začátku roku výhradním prodejcem reklamních ploch společnosti Czech Outdoor. Zároveň se stává exkluzivním prodejcem velkých formátů (bigboard a backlight) společnosti outdoor akzent. Všechny kampaně jsou už nyní realizovány výlučně se společností BigMedia. Změny nemají vliv na již uzavřené kontrakty.

„Těmito změnami vycházíme vstříc potřebám trhu – pro klienty znamenají zjednodušení a zrychlení komunikace a zvýšení komfortu spolupráce. Obchodní týmy jsou již nyní plně integrované,“ řekl Tomáš Polišenský, ředitel BigMedia.

BigMedia ze skupiny BigBoard je největším obchodním zastoupením na českém trhu venkovní reklamy. Exkluzivně zastupuje plochy společností BigBoard, Czech Outdoor a velké formáty společnosti outdoor akzent. Společně s majetkově propojenými společnostmi outdoor akzent a Railreklam je největším poskytovatelem venkovních reklamních nosičů s více jak 60% podílem na trhu.

BigMedia je zároveň jedním z iniciátorů jednotného Projektu měření sledovanosti outdoorových ploch, jehož výsledky budou mediálnímu trhu k dispozici na podzim letošního roku.

Skupina BigBoard patří z 60 % slovenské společnosti JOJ Media House, která na Slovensku ovládá druhou největší komerční televizi JOJ. JOJ Media House má rovněž blízko k J&T, jejíž spolumajitel Patrik Tkáč se stal společně s Danielem Křetínským majitelem společnosti Ringier Axel Springer CZ.

BigBoard na českém trhu venkovní reklamy učinil v posledních letech několik důležitých akvizic, díky kterým se společnost stala jedničkou na trhu. Šlo zejména o koupi společností Czech Outdoor (dříve News Outdoor) a outdoor akzent. J&T Banka odhaduje, že tržby BigBoardu v loňském roce mohly překročit 900 mil. Kč.

-mav-