ING Bank představí loutkovou kampaň

čtvrtek, 16. ledna 2014, 12:56 Aktuality, Reklama MediaGuru

V pátek 17. ledna spouští ING Bank novou kampaň s mottem: „Peníze na správném místě“, která chce poukázat na to, že spořit se nemá na běžném účtu. O výhodách spořicího účtu budou veřejnost přesvědčovat loutky „spořivé veverky, symbolického štědrého lva a trochu nešťastného a zmateného ježka".

Vizuál nové kampaně „Peníze na správném místě“

„Výběr hlavních postav není náhodný. Šetřivá veverka je s ING Bank a spořením spojována od minulé kampaně a zanechala výraznou stopu, které jsme chtěli využít a navázat na ni. Lev se jako další postava sám nabízel – jde o symbol celé skupiny ING, vyjadřující sílu a stabilitu a ve spotu ING reprezentuje,“ říká ke konceptu kampaně Robert Chmelař, ředitel marketingu a komunikace ING Bank, a dodává: „Ježkovi zůstala trochu nevděčná pozice nezkušeného střadatele. Má snahu spořit, ale neumí to a spoří na špatném místě, takže se mu nastřádaná jablíčka kazí. Cílem kampaně je ukázat, že důležité je nejenom spoření samotné, ale i to, kde spoříte, tedy mít peníze na správném místě.“

Kampaň bude k vidění v komerčních televizích, v tisku ve vybraných denících, týdenících a měsíčnících, na internetu a prostřednictvím citylightů v ulicích měst, kde má ING Bank zastoupení. Komunikaci doplní POS materiály na pobočkách a v ING kioscích.

Spot byl natočen náročnou animační technikou frame by frame, kdy se každé okénko fotí zvlášť a všechna dohromady potom vytvářejí dojem plynulého pohybu. Třicet vteřin záznamu se natáčelo šest dní, kterým předcházelo několik týdnů zkoušek, výroby kostýmů a loutek. Loutky pro reklamní spot vytvořil výtvarník Filip Pošívač, jeho režie se ujal Jan Balej. Spot doprovází hlas známého herce Miroslava Táborského. Námět a kreativní ztvárnění je dílem reklamní agentury Momentum. Mediální plánování a nákup médií má na starosti agentura OMD.

-kch-