Kampaň pro PIAF vytvořila agentura Nydrle

úterý, 28. ledna 2014, 17:23 Aktuality, Reklama MediaGuru

Prague International Advertising Festival (PIAF) představil vizuální styl svého letošního pátého ročníku. Kreativu vytvořila agentura Nydrle, která je tento rok partnerem festivalu. Kreativní koncept vychází z odlišného pojetí festivalu, který se oproti jiným mezinárodním reklamním soutěžím profiluje netradiční strukturou soutěžních kategorií. Ty nedodržují obvyklé rozdělení podle mediatypů, ale kopírují spíše komunikační principy bez ohledu na použité medium.

Klíčový vizuál PIAFu od agentury Nydrle

Klíčový vizuál znázorňuje růžového origami ptáčka, symbol PIAFu, spolu s papírovým dravcem, holubem a pávem, reprezentující marketéra (klienta), strategického plánovače a kreativce a jejich různé pohledy na kampaně. Skupina origami ptáků společně představuje porotu PIAFu, v níž zasedají vedle kreativců také zástupci dalších reklamních profesí. Nový vizuální styl je již součástí aktualizovaného webu festivalu a v nadcházejících týdnech se objeví také v reklamní kampani v tisku a na internetu.

PIAF mění svou komunikaci pravidelně každý rok. Kreativa vznikla pod vedením Josepha Aliho Tehraniana, kreativního ředitele Kindred Group, do níž agentura Nydrle spadá.

-kch-