Kofola kupuje síť Mangaloo, změní ji v Ugo

čtvrtek, 20. února 2014, 11:07 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost Kofola oznámila akvizici sítě Mangaloo, která v České republice provozuje 17 barů nabízejících především čerstvé ovocné a zeleninové nápoje. Jde už o druhou akvizici Kofoly v segmentu zdravých nápojů. Na konci roku 2012 koupila síť 14 fresh barů Ugo. Pod touto značkou také vyrábí vlastní čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Po akvizici bude tak Kofola provozovat celkem 37 fresh barů.

Loga fresh barů Mangaloo a Ugo

„Přesně před rokem jsme říkali, že na začátku budování nové značky čerstvých nápojů Ugo a celé kategorie je skutečnost, že většina Čechů a Slováků nezná chuť a barvu čerstvé zeleniny a ovoce díky nešetrným úpravám, které mění vlastnosti produktu. Naše úsilí začíná být vidět. Češi investují do kvalitních čerstvých nápojů čím dál více. Předpokládám, že budeme i v tomto následovat vyspělé zahraniční ekonomiky a tento trend ještě zesílí. Koupě Mangaloo je dalším logickým krokem Kofoly na cestě ke zdraví,” vysvětluje důvody akvizice šéf společnosti Kofola Jannis Samaras.

V České republice jen za poslední rok obě sítě fresh barů spotřebovaly suroviny za 40 mil. Kč. Přitom před rokem to bylo o 8 mil. Kč méně a před čtyřmi roky dokonce o 15 mil. Kč méně.

Mangaloo je dílem Michala Kreutera a Martina Cepra, kteří firmu odstartovali v roce 2006. Za posledních šest let se počet jejích poboček více než zdvojnásobil, z 8 na 17, přičemž počet franšíz vyskočil z jedné pobočky na pět. Obrat firmy se za stejnou dobu vyšplhal na více než dvojnásobek a míří k hranici 100 mil. Kč. Mangaloo nyní provozuje pobočky v Praze, Plzni, Opavě, Hradci Králové a Pardubicích.

Fresh bary Mangaloo přejdou do budoucna pod značku Ugo. Rebranding je naplánován na druhou polovinu letošního roku.

Fresh bar Ugo

Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat detaily obchodní transakce.

-kch-