MZe ruší tendr na podporu sladkovodních ryb

úterý, 04. března 2014, 14:04 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ministerstvo zemědělství (MZe) oficiálně zrušilo výběrové řízení na realizaci dlouhodobé komunikační strategie na podporu spotřeby sladkovodních ryb a výrobků s názvem „Ryba sladkých vod“.

Tendr, jenž byl vypsán v roce 2012 za tehdejšího ministra Petra Bendla, dosahoval výše 60 milionů korun. Jak uvádí ministerstvo, důvodem zrušení tendru je skutečnost, že v důsledku podstatné změny okolností odpadly důvody pro pokračování v zadávacím řízení veřejné zakázky.

Účelem komunikační strategie „Ryba sladkých vod“ měla být propagace a podpora konzumace sladkovodních ryb a zvýšení povědomí veřejnosti o přínosech rybího masa. Komunikace měla být realizována v období 2013 až 2015.

Anulace tendru tak navazuje na pochybnosti, které na začátku února nad marketingovým projektem na propagaci sladkovodních ryb vyjádřil současný ministr zemědělství Marian Jurečka. Podobné pochybnosti se však týkají i jiných projektů, které MZe spravuje, jako je například Klasa či podpora Lesů ČR. Na konci ledna už byly také zrušeny tendry na marketingový a mediální servis.

-kch-