Budweiser Budvar provedl redesign obalů

pátek, 18. dubna 2014, 12:23 Aktuality, Marketing MediaGuru

Budějovický Budvar uvádí v těchto dnech na trh nové obaly pro pivo značky Budweiser Budvar. Změna obalů navazuje na nedávnou obměnu nápojového skla a výměnu plastových přepravek.

„Hlavním cílem projektu redesignu obalů pro značku Budweiser Budvar bylo sladění vizuální podoby obalů s  hodnotami naší značky, jako jsou originalita, odvaha, vymezení proti masovému vkusu, úspěch v zahraničí a další,“ říká Marek Honetschläger, manažer pro inovace z Budějovického Budvaru. Dalším cílem bylo grafické sjednocení všech typů obalů do druhových řad a dosažení lepší identifikace všech druhů výrobků spotřebitelem.

„Při tvorbě nového designu jsme se snažili vymanit z poněkud unavených a předvídatelných schémat pivního designu, které bohužel ještě často vidíme okolo nás.  Novými obaly tak značka Budweiser Budvar říká další ze svých NE,” odkazuje Marek Honetschläger ke stávající komunikační kampani značky založené na sloganu „Ne z nás dělá to, čím jsme“.

Základním obalovým prvkem je etiketa, jejíž řešení se promítá do všech ostatních typů obalů. Tvar dělicí čáry umístěné zhruba v jedné třetině výšky etikety má podtrhnout dynamiku značky a zároveň konkrétní barevností definovat druh piva. Tradiční prvky, jako jsou „Rytíři“ a městský znak, odkazují na místo původu piva a tradici značky.

Novým prvkem na etiketě je nový název pro každý druh piva, začínající písmenem B:, za nímž následuje jméno konkrétního druhu piva – tzv. subname (např. B:ORIGINAL). Jména produktů byla vybrána tak, aby byla srozumitelná jak zákazníkům v České republice, tak v zahraničí. Každý druh piva má navíc i svou vlastní dominantní barvu pro lepší orientaci v rámci portfolia.

název piva druh piva dominantní barva
B:ORIGINAL světlý ležák Budweiser Budvar zlatá
B:DARK tmavý ležák Budweiser Budvar černá
B:CLASSIC světlé výčepní pivo Budweiser Budvar stříbrná
B:FREE nealkoholické pivo Budweiser Budvar zelená
B:STRONG pivo Bud bronzová doplněná tmavě červenou
B:SPECIAL „kroužkovaný ležák“ s obsahem živých kvasinek

Redesign provedlo slovenské designérské studio 3H Creative.

-kch-