Kozel odstartuje oslavy 140 let retro edicí

čtvrtek, 17. dubna 2014, 07:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pivovar ve Velkých Popovicích slaví letos 140 let od svého založení. V rámci oslav výročí pivovaru, které budou probíhat po celý rok, uvede velkopopovický pivovar na trh limitovanou edici šesti lahví s retro etiketami. Objeví se na lahvích piva velkopopovický Kozel Světlý, 11° a Černý. Limitovanou edici bude možné zakoupit do poloviny června. Hlavní oslava výročí pivovaru ve Velkých Popovicích proběhne na tradičním Dni Kozla v sobotu 14. června.

„Retro etikety v limitované edici jsou inspirované bohatou historií původních kozlích etiket používaných na lahvích tradičního piva Velkopopovický Kozel,“ přiblížil vznik limitované edice marketingový manažer značky Velkopopovický Kozel Karel Kraus. Legenda praví, že podobu pivních etiket dal kozlovi potulný francouzský malíř, který se potuloval světem a během cest zavítal i do Velkých Popovic. Tam si několik dní užíval pohostinství pana Rinhgoffera na jeho zámku i v pivovarském hostinci, za což se odvděčil malbou kozla.

Motiv kozla se na pivních lahvích objevuje od roku 1922, kdy si pivovar ve Velkých Popovicích zaregistroval značku a název Velkopopovický Kozel.

-kch-