Alza.cz zavádí v kampani nový svátek – letní Vánoce

středa, 14. května 2014, 10:26 Aktuality, Reklama MediaGuru

Internetový obchod Alza.cz od začátku května spustil kampaň, v níž zavádí tzv. letní Vánoce. Až do 21. června poběží v kompletním mediamixu.

Jak pro MediaGuru.cz uvedla PR manažerka společnosti Šárka Jakoubková, základní myšlenkou je vytvoření nálady letních Vánoc, jež má inspirovat oslavu příchodu léta a obdarování blízkých. „Vyvrcholením letních Vánoc je právě začátek léta, konec školního roku, začátek prázdnin a doba dovolených nebo také letní slunovrat – nejdelší den v roce. Příležitostí k oslavě je tolik, že jsme se rozhodli tomuto období říkat letní Vánoce,“ vysvětluje Šárka Jakoubková.

Jádrem komunikace je přesvědčit zákazníky, aby nečekali na opravdové Vánoce, ale nakoupili dárky i v průběhu roku. „Kampaň by měla působit na zákazníky jako pobídka k nákupu a věříme, že se k ní postupně přidají i další obchodníci,“ dodává Šárka Jakoubková.

Kampaň podporuje akce, kdy zákazník při nákupu minimálně za 1000 korun dostane pět elektronických knih a pět audioknih, a to například od Jo Nesbø, Dana Browna nebo Joanne Rowlingové. Doplňuje ji zlevnění vybraných elektronických čteček, což je propojeno s novou aplikací AlzaMedia. Rovněž probíhá dětská výtvarná soutěž o tablety iPad.

Kampaň vznikla in-house.

-kch-