Discovery Communications přebírá 51 % v Eurosportu

pondělí, 02. června 2014, 15:42 Aktuality, TV MediaGuru

Společnost Discovery Communications v pondělí 2. června oznámila dokončení převzetí většinového podílu ve společnosti Eurosport International. Svůj podíl tak navýšila z 20 % na 51 % v rámci širšího strategického partnerství se skupinou TF1 Group, které bylo zahájeno v prosinci 2012.

Discovery tak rozšíří svůj záběr o oblast sportu. Do své nabídky začleňuje šest placených televizních kanálů Eurosportu – Eurosport, Eurosport HD, Eurosport 2, Eurosport 2 HD, Eurosport Asia-Pacific a Eurosportnews. V současnosti tak Discovery provozuje přes 210 televizních sítí na celém světě a kumulativní počet jejích diváků dosahuje 2,7 miliardy.

Konečná cena za Eurosport International byla stanovena na základě průměrné hodnoty podniku Eurosport Group ve výši 902 milionů eur. Od hodnoty skupiny byla odečtena hodnota Eurosport France (85 milionů eur). TF1 předpokládá, že si uchová svůj 80% podíl v Eurosport France nejméně do 1. ledna 2015. Uzavřená transakce nemá vliv na další dvě části původního obchodu: na 20% podíl společnosti Discovery v kanálech TV Breizh, Histoire, Ushuaïa TV a Stylía ani na spolupráci se skupinou TF1 v oblasti programové tvorby. TF1 si ponechává možnost uplatnit prodejní opci na zbývajících 49 % ve společnosti Eurosport International, což by potenciálně zvýšilo vlastnický podíl společnosti Discovery na 100 %.

-kch-