Koalice neziskovek spouští kampaň „Závěť pomáhá“

čtvrtek, 26. června 2014, 07:17 Aktuality, Reklama MediaGuru

Koalice Za snadné dárcovství, kterou tvoří sedmnáct českých dobročinných organizací, zahájila kampaň na podporu možnosti daru ze závěti. V rámci kampaně jsou spuštěny nové webové stránky www.zavetpomaha.cz, která mapuje právnické otázky, trendy a statistiky v oblasti problematiky závěti. Dále přináší příběhy českých dárců, nejčastější mýty a také studii, podle které dar ze závěti považuje 58 % českých seniorů za správnou věc.

V zahraničí je dar ze závěti rozšířený jev, například ve Velké Británii takto daruje každý rok přes 100 000 lidí celkově více než 2 miliardy liber. Podle průzkumů se většinou jedná o ženy, které za svého života dobročinnou organizaci podporovaly ať již formou darů, nebo například dobrovolnictvím. V Česku je trend jiný: pokud nemáte dědice a nezanecháte závěť, dědí po vás stát.

„Chceme upozornit českou veřejnost, že dar ze závěti je jinde ve světě vnímán jako přirozené pokračování podpory neziskových organizací. I proto se heslem kampaně stal slogan: Pomáhám za života, budu i po něm. Je to přirozená cesta jak pokračovat v dobrých skutcích,“ uvedl Tomáš Vyhnálek, mluvčí kampaně.

-kch-