Odhad: MS zvedne reklamní trh o 1,5 mld. USD

pondělí, 16. června 2014, 18:07 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mistrovství světa pomůže v letošním roce celosvětovému reklamnímu trhu růst o 5,4 %, což představuje zvýšení v porovnání s 3,9% růstem v roce 2013. Růst se má během následujících dvou let nadále zvyšovat – v roce 2015 dosáhne 5,7 % a v roce 2016 6,1 %. Potáhne ho pokračující hospodářské zotavování, mimo jiné i v eurozóně. Ve svém odhadu to uvedla společnost ZenithOptimedia.

Na základě nových Prognóz výdajů na reklamu agentura ZenithOptimedia předpovídá, že mistrovství světa ve fotbale letos posílí globální reklamní investice odhadem asi o 1,5 mld. amerických dolarů. Největší díl připadne na televizi, ale zadavatelé reklamy v rámci mistrovství světa vynaloží ze svých rozpočtů i více na internetovou reklamu a sociální média.

Agentura předpovídá, že mistrovství světa letos investice do latinskoamerického reklamního trhu zvýší až o 500 mil. amerických dolarů. Navzdory nižší míře zájmu o fotbal v Severní Americe predikuje, že mistrovství bude pro tamní region představovat dalších 300 mil. amerických dolarů. O 300 mil. dolarů víc agentura očekává také v západní Evropě. Nepříznivé časové rozdíly v Asii a Tichomoří však budou znamenat, že dodatečné investice budou v tomto regionu nižší: 250 mil. amerických dolarů. Zbývajících 150 mil. amerických dolarů bude pocházet z oblastí střední a východní Evropy, Blízkého východu a severní Afriky a zbytku světa.

-mav-