Lidovky.cz spustily pietní stránku pro české vojáky

středa, 23. července 2014, 10:50 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Zpravodajský server deníku Lidové noviny Lidovky.cz vytvořil vzpomínkovou stránku na všechny české vojáky, kteří zemřeli při nasazení na zahraničních misích.

Fotografie vojáků jsou doplněny krátkými texty připomínajícími jejich život, u několika z nich jsou k dispozici i články, který o padlých Lidové noviny už publikovaly ve své publikaci Pohnuté osudy z edice 101 LN.

„K vytvoření stránky nás vyprovokovaly poslední události v Bagrámu. Když padne americký voják, účastní se pohřbu celé město a na každém domě jsou vlajky. U nás se poděkování a vyjádření soustrasti příliš nenosí. Tato stránka má být vyjádřením prostého Děkujeme," říká vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.

Stránka vznikla ve spolupráci s Armádou České republiky. Server je zároveň připraven zveřejnit další fotografie a profily, pokud o to budou mít zájem pozůstalí nebo přátelé a kolegové zesnulých vojáků.

„Záměrně neodkazujeme na aktuální zpravodajství a pieta je prostá reklamních sdělení. Rádi bychom, aby se ze stránky stal jakýsi virtuální památník, kde lidé budou moci připojit svou kondolenci, případně doplnit fotografii padlých vojáků,"  dodává ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

-mav-