MF posunula vydání knihy o Babišovi na srpen

pondělí, 14. července 2014, 18:38 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vydavatelství Mladá fronta posunulo vydání knihy o Andreji Babišovi. Podle edičního plánu by publikace pod názvem Babiš – příběh oligarchy, původně avizovaná na toto úterý, měla vyjít 15. srpna. Vyplývá to z informací internetového knihkupectví Kosmas. Podle informací autora Tomáše Perglera publikace čeká na posouzení právníky.

Připravovaná kniha se podle anotace „jako první snaží uceleně zmapovat život miliardáře, který ke svému agrochemickému impériu přidal v uplynulých letech také mediální vliv a politickou moc“. Zpravodajský server Echo24.cz, který na knižní titul upozornil, uvedl, že termín vydání byl posunut již několikrát. A to přesto, že kniha je již vytištěna a ve skladu leží tři tisíce exemplářů.

Autorem knihy je vystudovaný historik Tomáš Pergler, který je redaktorem týdeníku Euro, vydávaného rovněž společností Mladá fronta. Důvody opakovaného odložení prý nezná. „Byl jsem informován o pozastavení distribuce s odůvodněním, že to mají prověřit ještě právníci,“ řekl ČTK. Dodal, že neví, co by na knize mohlo být problematické. „Velmi jsem dbal na to, aby kniha byla postavena na písemných pramenech,“ zdůraznil.

Kniha se věnuje různým etapám z Babišova podnikatelského a politického života, například okolnostem vzniku společnosti Agrofert, ovládnutí Lovochemie, vstupu na politickou scénu či jeho akvizicím v médiích. Všímá si také tématu údajné spolupráce se Státní bezpečností.

Server Echo24.cz dnes připomněl, že o Babišovi v minulosti vyšla kniha na Slovensku od novináře Dušana Valka. Publikace má ale na základě rozhodnutí slovenského soudu pozastavenou distribuci.

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelství na českém trhu. Kromě knižní divize se věnuje vydávání časopisů, od roku 2007 rovněž vydává ekonomický deník E15 a od roku 2012 týdeník Euro. Vlastníkem vydavatelství je podnikatel František Savov.

-čtk-