Startuje Praha TV, zaměří se na zpravodajství

úterý, 01. července 2014, 16:38 Aktuality, TV MediaGuru

Společnost Praha TV obdržela v úterý 1. července od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ČR licenci k provozování digitálního televizního vysílání prostřednictvím vysílačů. Na základě této licence zahájí ve stejný den vysílání stanice Praha TV, která bude vysílat dvacet čtyři hodiny denně. Praha TV, za kterou stojí Leoš Pohl, Přemysl Svora a Jaroslav Korytář, navazuje na TV Metropol, která své vysílání ukončila 30. června.

Každou celou hodinu nabídne stanice desetiminutový zpravodajský přehled Zprávy z Prahy, po němž bude následovat zpravodajský Magazín, zaměřený na jednotlivé městské části, které s Praha TV spolupracují. Ústřední zpravodajský program bude doplněn dokumentárními filmy s tematikou historie, cestování, války a filmu. Do programové nabídky postupně přibudou další zpravodajské relace, jako aktuální dopravní informace, důležitá oznámení pražských úřadů a institucí, nabídka volných pracovních míst a podobně.

„Cílem Praha TV je, aby každý obyvatel Prahy a okolí věděl, že když si kdykoliv během dne pustí tuto stanici, najde tam uceleně a přehledně všechny informace, které k životu v metropoli potřebuje, či informace, které mu jej usnadní a zpříjemní. Spolu se startem vysílání bude spuštěn rovněž web, kde budou vedle živého vysílání k dispozici přehledné archivy odvysílaných zpravodajských pořadů a popisy jednotlivých reportáží. Praha tak na adrese www.prahatv.eu získá nový kvalitní zpravodajský portál,“ upozorňuje Přemysl Svora, ředitel Praha TV a doplňuje: „Praha TV má rovněž zřízen profil na Facebooku a od první minuty nabízí i elektronického programového průvodce.“

Praha TV vysílá na 46. kanále (674 MHz), šířeném z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh. Šíření televizního signálu zabezpečuje společnost Prague Digital TV (PDTV), provozovatel regionálního multiplexu 4.

-kch-