Český Impuls odstartuje vysílání 9. září

úterý, 09. září 2014, 11:15 Aktuality, Rádio MediaGuru

Nová rozhlasová stanice Český Impuls, druhá stanice vlajkové rádiové stanice mediální divize Agrofertu – Rádia Impuls –, zahájí vysílání v úterý 9. září. Od tohoto dne od 15 hod. bude možné novou stanici naladit na 46. kanále, šířeného z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh. Do své programové nabídky ji zařadí společnost Prague Digital TV.

Český Impuls má být hudebně informačním rádiem pro střední Čechy a metropoli. Cílit chce zejména na seniornější publikum ve věku 45-70 let. Hudebně se zaměří na české a slovenské písně, zejména z druhé poloviny 20. století. Se zpravodajstvím počítá v pracovní den každou hodinu od 6:00 do 18:00 v délce tří minut. O víkendu bude zpravodajství přebírat z hlavní stanice Rádia Impuls.

Náklady na provozování vysílání mají být nejprve hrazeny z prostředků získaných vysíláním Rádia Impuls, stanice ale předpokládá vlastní prodej reklamy, a tím zajištění financování do dalších let.

Český Impuls má od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro vysílání na středních vlnách ze středočeských Líbeznic od letošního dubna.

-kch-