ČRo Dvojka upravuje obal, program a spouští kampaň

pondělí, 15. září 2014, 11:40 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas Dvojka zavádí od pondělí 15. září několik novinek: novou zvukovou grafiku, nové moderátorské tváře, upravené programové schéma a staniční slogan.

Na podporu změn je připravena i podzimní kampaň, jejímiž tvářemi jsou Dalibor Gondík, Martina Kociánová, Jolana Voldánová a Jan Kovařík. Jde o tváře, které symbolizují vysílání Dvojky. Vizuály se objeví v rámci klasického media mixu: tištěná inzerce, CLV, outdoor a online. Komunikaci provází nový staniční slogan „Spolu je nám hezky“.

Nové znělky vycházejí z motivu Vyšehradu, který se prolíná celou zvukovou grafiku. Podklady pro zvukovou grafiku připravil na základě veřejné soutěže Marián Balata a pro potřeby Dvojky ji vyrobil vedoucí zvukové produkce ČRo Jiří Burda. Vznikl i nový systém upoutání na program, na kterém spolupracoval s kolegy Davidem Kubíčkem a Petrem Zettnerem.

„Tradiční motiv Vyšehradu Bedřicha Smetany provázel stanici s drobnými výjimkami po celou dobu její existence. Jsem moc rád, že se k němu vracíme,“ uvedl Ondřej Nováček, ředitel Centra vysílání.

Nové moderátorské obsazení bude mít pořad Dobré ráno, Česko!. Novou dvojici vytvoří Jiří Holoubek a Tereza Stýblová, která dříve moderovala Kolotoč. Zachováno zůstává týdenní střídání moderátorských dvojic. Druhou dvojici vytvoří Dalibor Gondík a Elen Černá.

Dochází zároveň k prodloužení stopáže pořadu Odpoledne s Dvojkou, a to od 13:00 do 16:30. Moderátorem od pondělí do čtvrtka je Václav Žmolík, v pátek Jan Rosák.

"Posluchači Dvojky jsou v dnešní době hlavně generace nad šedesát a sedmdesát. My chceme oslovit také současné padesátníky," řekl šéfredaktor Dvojky Miroslav Dittrich.

-mav-