ČT má práva na kvalifikaci Euro 2016 a MS 2018

úterý, 09. září 2014, 07:30 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize se stala generálním mediálním partnerem českého fotbalu. Veškerá kvalifikační utkání české fotbalové reprezentace na Euro 2016 i Mistrovství světa 2018 bude vysílat kanál ČT sport.

První kvalifikační zápas na Euro 2016 ve Francii odvysílá ČT sport v úterý 9. září od 20:15. Přímý přenos ČT bude přebírat 51 televizních společností vysílajících do více než sto dvaceti zemí.

„Podepsání smlouvy o generálním mediálním partnerství stvrzuje výjimečné postavení, které dlouhodobě Česká televize na poli českého sportu má. Těší mne, že fanouškům můžeme i nadále nabízet nejen ty největší fotbalové události, na úrovni naší reprezentace i nižších věkových kategorií, ale i pravidelné ligové zápasy. A to vše na maximálně profesionální úrovni,“ konstatuje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Československá a Česká televize zprostředkovaly divákům prakticky veškeré nejvýznamnější světové a evropské šampionáty.

„Jednou z našich priorit bylo zachování českého fotbalu pro českého diváka na českém sportovním kanálu, což se i díky spolupráci s Českou televizí podařilo a my jsme za to velice rádi,“ řekl k podpisu partnerství předseda FAČR Miroslav Pelta.

-mav-