Havas získal WebAward za kampaň pro Amnesty

úterý, 16. září 2014, 15:02 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pražská agentura Havas Worldwide získala na mezinárodní soutěži WebAward 2014, vyhlašující nejlepší webové stránky, ocenění Best Advocacy Website. Oceněna byla za kampaň „3 minuty stačí“, kterou připravila pro organizaci Amnesty International.

Digitální projekt „3 minuty stačí“ byl založen s cílem posílení podpory lidí nespravedlivě vězněných autoritativními režimy po celém světě. Amnesty každý rok vybere 3 vězně, za které sbírá podpisy na petici za jejich propuštění. Podpisy jsou po skončení kampaně vytištěny a v obálkách zaslány do konkrétních zemí, které jsou vyzvány vězně propustit.

Na webových stránkách 3minutystaci.cz může každý přidat své jméno do řetězu podpisů, který vede z Česka přímo na místo věznění. Jakmile je podpis odeslán, jméno signatáře se objeví na konkrétním místě na Google mapách jako nový článek řetězu, který se na mapě s každým podpisem přibližuje do cílové země s vězni. Podpis lze sdílet i Facebooku.

AI

Vizuálním základem se staly ilustrace švédského ilustrátora Mattiase Adolffsona, jehož kresby byly použity i v printové kampani.

O projekt projevili zájem i další pobočky Amnesty ve světě, například ve Velké Británii.

Webové stránky již získaly zlato a dvě stříbra na ADC Creative Awards (dříve Louskáček), stříbro na Českém direktu a promo, dva shortlisty na PIAFu a jeden na Mixx Awards. V zahraničí bodoval na New York Festivalu 2013.

-kch-