Marketing Fringe letos na téma Revoluce vs. evoluce

pondělí, 01. září 2014, 06:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Marketingový institut se společností Hrivnak organizují další ze série Marketing Fringe konferencí, které se snaží přinášet neobvyklé pohledy na marketing. Letošní akce, která se bude konat 3. září v prostorách divadla Alfred ve dvoře, se tentokrát zaměří na význam revoluce a evoluce v dějinách, společnosti i marketingu.

Akce je složena ze tří bloků, které se na dané téma dívají z různých úhlů. První blok, nazvaný Revoluce versus evoluce, se zaměří především na to, v čem spočívá rozpor mezi revolucí a evolucí, zda bychom jej našli třeba i v přírodě a jak je tomu s evolucí a revolucí v marketingu. Vystoupí Tomáš Sedláček, ekonom, vysokoškolský pedagog a pravidelný komentátor ekonomického i společenského dění, Jaroslav Flegr, profesor ekologie a evoluční biolog na Přírodovědecké fakultě UK, a Tomáš Hrivnák, který je zakladatelem a majitelem společnosti Hrivnak.

Druhý blok, pojmenovaný Produkty a služby, se bude zabývat revolucí a evolucí v marketingu. Jak je přinést do produktů a služeb a jak tady aplikovat principy vývoje? Zajímavé příběhy z různých oblastí podnikání přinese Luděk Kremser, marketingový ředitel sklářské firmy Lasvit, Eduard Kučera, zakladatel společnosti Avast software a Podnikatel roku 2009, Petr Ocásek, ředitel firmy click2stream a jeden ze zakladatelů české startupové scény, a Lenka Novotná, zakladatelka a majitelka společnosti Plastia.

Třetí blok nese název Lidé, společnost, principy a bude zkoumat úlohu člověka ve společenském vývoji: jak vznikají lídři, jak funguje výměna generací a nástupnictví a jaká je úloha osobnosti v revoluci a v evoluci. Mluvit o tom bude politoložka Anna Matušková, Jakub Berdych, přední ikona českého designu, šéfkuchař Jiří Roith, autor projektu Kulinářské umění, a Karel Janeček, zakladatel firmy RSJ a několika nadačních fondů a spolumajitel DOXu, který bude mluvit o tom, jak to vypadá, když se člověk rozhodne bojovat proti korupci a změnit svět.

Více informací naleznete zde.

-kch-