Prague Freedom Foundation podporuje svobodu slova

neděle, 21. září 2014, 09:43 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nadace Prague Freedom Foundation (PFF) startuje v České republice edukativní kampaň s názvem „Nesvobodné Slovo“, jejímž cílem je podpořit šíření svobody slova ve světě. Název kampaně odkazuje na periodikum Svobodné slovo, které vycházelo již před rokem 1989.

PFF navazuje na poselství a aktivity Václava Havla, který se zasazoval o podporu novinářů v nedemokratických zemích. Kampaň zahrnuje uměleckou výstavu, přednášky a speciální projekt na sociálních sítích.

„Poslední události ve světě poukazují na kritickou situaci, které dnes čelí novináři v mnoha zemích. Kromě rizika ohrožení vlastních životů, je pro mladé lidi mnohdy nemožné získat kvalitní vzdělání pro výkon této profese,“ popisuje situaci Veronika Rozmahelová, ředitelka PFF a dodává: „Naše nadace se proto snaží studentům žurnalistiky pomáhat, především skrze stipendia a programy realizované zde v Praze mimo jiné ve spolupráci s Rádiem Svobodná Evropa.“

Programy jsou primárně určeny mladým lidem ze zemí Evropské unie a USA ale i ze států, jako je Rusko, Bělorusko, Turecko, Gruzie, Maroko či Moldavsko.

-kch-