Radek John povede on-line časopis o bezpečnosti

pondělí, 15. září 2014, 16:27 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Novinář a bývalý ministr vnitra Radek John se stal šéfredaktorem internetové verze odborného časopisu Security magazín. Oznámila to společnost Security Media, která je provozovatelem serveru magazinsecurity.cz a vydavatelem tištěného dvouměsíčníku.

Radek John se na novém působišti vrací k práci na tématech, kterým se ve svém profesním životě věnoval jako novinář i jako politik. „Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje, a to ať už jako občany, nebo jako lidské společenství,“ uvedl John. Dodal, že Security magazín považuje za ideální platformu pro to, abych v těchto aktivitách mohl pokračovat.

Placený časopis Security magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Na tuzemském trhu tištěných médií působí dvacet let. Kromě personálního posílení redakce časopis představil novou podobu on-line verze, která se chce zaměřit na bezpečnost ve všech aspektech.

Radek John je bývalý reportér časopisu Mladý svět, redaktor a později šéfredaktor televizního pořadu Na vlastní oči a dalších publicistických pořadů televize Nova. Od roku 2009 do února 2013 byl předsedou politické strany Věci veřejné. Od července 2010 do dubna 2011 působil ve funkci ministra vnitra a místopředsedy vlády a v květnu 2011 pak ve funkci místopředsedy vlády a předsedy Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí.

-čtk-