Reportér chce být v plusu na konci druhého roku

středa, 17. září 2014, 10:57 Aktuality, Tisk MediaGuru

Investice do rozjezdu nového měsíčníku Reportér, představují podle zakladatele projektu a jeho šéfredaktora Roberta Čásenského, částku v řádech jednotek milionů korun. „Do projektu jsem vložil část rodinných úspor a část peněz je půjčených,“ uvedl na středečním setkání diskusního klubu NetClub.

Vydavatel magazínu předpokládá, že největší objem výnosů bude plynout z prodeje inzerce, další potom z prodeje předplatného a z volného prodeje. Zhruba polovina tištěného nákladu je distribuována mezi partnery projektu, kteří recipročně do měsíčníku umísťují inzerci.

Plán výnosů je podle Roberta Čásenského nastaven střízlivě. „Počítáme s postupným růstem prodaných výtisků a postupným vývojem inzertních příjmů. Pokud by to podle tohoto plánu fungovalo, mohli bychom být na konci druhého roku na bezpečné cestě – být v černých číslech a postupně se vyrovnávat s náklady, které jsme vložili do počáteční investice,“ přiblížil šéfredaktor Reportéra.

Dodal také, že zatím vydavatelství nemá informace o vývoji prodaného nákladu prvního čísla, které se v prodeji objevilo v pondělí 15. září. Po dvou dnech je to příliš krátká doba, informace budou k dispozici, až se po měsíci začne vracet remitenda. „Inzertní příjmy vypadají lépe, než jsme předpokládali, ale jde zatím jen o první dvě čísla,“ uvedl Robert Čásenský k zájmu inzerentů.

-mav-