Babica nabízí TV pořady pro Německo a Česko

pátek, 17. října 2014, 11:50 Aktuality, TV MediaGuru

Jiří Babica, který v uplynulých šesti letech dodával televizi Nova pořad Babicovy dobroty, natočil ukázkové video pro německý televizní trh. Štáb pracoval v restauraci na Klokočné, která patří jeho kolegovi Jaroslavu Sapíkovi. Šéfkuchař Sapík spolupracuje s Babicou jako jeho konzultant pro německý TV formát a mají údajně společné plány také pro domácí prostředí.

Showreel pro Německo zatím není pilotním dílem nové série. „Máme samozřejmě několik návrhů dramaturgie formátu, ale v této fázi chceme Jirku pouze představit s jeho němčinou, kterou Němci pokládají za velice zábavnou, což pokládáme za malý bonus,“ řekl Babicův producent a manažer Jan Lacina. „Konkrétní dramaturgii necháváme otevřenou, aby si případný klient mohl vybrat přístup, který podle něj bude nejlepší,“ dodal.“

Souběžně s německým projektem pracuje Babicův tým na přípravě nabídky nového formátu pro český trh. Pravděpodobně půjde projekt tandemu Babica Sapík. „Jsme přesvědčení, že lidi se koukají na pořady o vaření především proto, že si chtějí sami něco uvařit,“ uvedl Lacina.

Jaroslav Sapík a Jiří Babica také plánují vydat na jaře 2015 společnou knihu.

-mav-