Bloomberg do Česka přivede magazín Businessweek

středa, 22. října 2014, 10:23 Tisk MediaGuru

Bloomberg začne se Smart Connections vydávat českojazyčnou verzi Bloomberg Businessweek.

Globální informační agentura Bloomberg začne ve spolupráci s mladou českou vydavatelskou firmou Smart Connections vydávat českojazyčnou verzi týdeníku Bloomberg Businessweek. Titul Bloomberg Businessweek Česko začne vycházet ke konci listopadu, uvedly dnes obě společnosti.

Časopis bude na rozdíl od originální verze vycházet s dvoutýdenní periodicitou. Bude obsahovat materiály od zhruba 2400 novinářů Bloombergu. Smart Connections pro něj bude zajišťovat místní podnikatelské a finanční informace.

Šéfredaktorkou české mutace bude Kateřina Urbanová, která v roce 2008 spoluzakládala Smart Connections a je také šéfredaktorkou jejího vlajkového časopisu Svět průmyslu. Smart Connections bude rovněž produkovat českojazyčné vydání magazínu pro luxusní životní styl Bloomberg Pursuits.

Redakci sídlící v Praze budou dále tvořit zástupce šéfredaktorky Tomáš Pergler a novinářky Kateřina Šantůrová a Markéta Dvořáková. "Budeme redakci určitě rozšiřovat. Už mám v hlavě konkrétní jména, ale protože nejsou pod smlouvou, nebudu je zatím zveřejňovat," řekla.

Cílovou skupinou Bloomberg Businessweek Česko jsou podle Urbanové střední a vyšší management a všichni, kdo potřebují přesné informace a data. Časopis bude vycházet i na Slovensku, a to v češtině. Výhledově se počítá se spuštěním elektronické verze.

První číslo lifestylového titulu Bloomberg Pursuits má vyjít do konce tohoto roku. "Je to poměrně velká věc, se kterou chceme udělat díru na českém lifestylovém trhu. V Americe se titulu neuvěřitelně daří. Každopádně to nebereme jako něco druhořadého, ale je to naprosto rovnocenný titul," poznamenala. Titul by měl zpočátku vycházet jako čtvrtletník a později jako dvouměsíčník.

Bloomberg Businessweek každý týden prodává přes 980.000 výtisků a je dostupný ve více než 150 zemích světa. Jeho místní mutace se vydávají zatím v Polsku, Číně, Hongkongu, Indonésii, Turecku a na Blízkém východě. Agentura Bloomberg koupila časopis, který vznikl v roce 1929, od vydavatelství McGraw-Hill v roce 2009 po třetinovém propadu jeho nákladu.