ČRo připravil kreativní projekt pro studenty VŠ

úterý, 28. října 2014, 08:47 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas připravil pro studenty vysokých škol v rámci podzimní kreativní dílny PRESSpektivy projekt „Rozjíždím vlastní rádio“. V rámci projektu mají studenti za úkol vytvořit vlastní stanici a svou představu zaslat do pátku 7. listopadu. Součástí přihlášky je zpracování programového schématu stanice, kterou by chtěli poslouchat, společně s audio/video nahrávkou, ve které zachytí, jak stanice zní.

Ze zaslaných přihlášek vybere Český rozhlas osm studentů, kteří budou pod vedením školitelů pracovat na svých vlastních příspěvcích, které následně odvysílá Radiožurnál a Radio Wave. V tomto ročníku jsou školiteli Bára Šichanová, moderátorka a reportérka Radia Wave, a Vojtěch Berger, zahraniční zpravodaj a redaktor Radiožurnálu.

„PRESSpektivy jsou mezinárodní projekt Českého rozhlasu, který byl spuštěný v roce 2012. Sleduje trendy, přiváží inspiraci ze zahraničí a otevírá prostor pro sebevzdělávání a sdílení znalostí a zkušeností mezi českými novináři, zahraničními průkopníky nových žurnalistických trendů a vysokoškolskými studenty,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

PRESSpektivy se konají vždy dvakrát ročně v podobě jednodenního odborného workshopu pro vybrané novináře a odborníky na dané téma se zahraničními hosty. Součástí je pak rovněž jednodenní Kreativní dílna pro vysokoškolské studenty z partnerských univerzit. Letošní podzimní dílna se koná v Praze v prostorách Českého rozhlasu ve dnech 25. – 26. listopadu. Záštitu nad ní převzal moderátor Ranního Radiožurnálu Jiří Chum. 

-kch-