ČT natočí adaptaci sitkomu Raymonda má každý rád

čtvrtek, 30. října 2014, 14:48 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize získala práva na lokální adaptaci amerického sitkomu Raymonda má každý rád. V hlavních rolích se objeví Saša Rašilov, Jitka Schneiderová, David Novotný, Pavel Zedníček a Eva Holubová. Natáčení dvanáctidílného seriálu začne ještě letos a na obrazovkách České televize se objeví na podzim příštího roku.

„Raymonda má každý rád je rodinný sitkom určený širokému spektru publika,“ říká kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká, a doplňuje: „Odráží totiž situaci typickou pro mnoho českých rodin: rodiče se v domácnostech svých dětí chovají jako doma a bývají až přehnaně  starostliví.“

Sitkom Raymonda má každý rád byl doposud zadaptován televizními stanicemi zemí Blízkého východu, v Polsku, Izraeli a v Rusku.

Komediální seriál zobrazující každodenní život a starosti sportovního novináře Raymonda Barona, jehož rodinný život by probíhal vcelku normálně, jen kdyby v domě přes ulici nežili jeho rodiče a starší bratr, vysílala televize CBS v letech 1996 až 2005 a několikrát získal cenu Emmy.

-kch-