Praha láká tuzemské návštěvníky pivní kampaní

úterý, 21. října 2014, 11:23 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pražská informační služba – Prague City Tourism (PIS – PCT) chce do české metropole přilákat domácí návštěvníky. Za tímto účelem spouští 27. října podzimní kampaň „Do Prahy za pivem“, jež se zaměřuje na pivní gastronomii. Na webu www.doprahyzapivem.cz si návštěvníci budou moci až do 30. listopadu objednat ubytování ve vybraných 30 hotelích za akční ceny a poznat Prahu se speciálním Pivním průvodcem Prahou a Pivní kuponovou knížkou.

„Kromě místních piv, která zde vaří již přes pětadvacet (mini)pivovarů, v Praze ochutnáte i pestrou produkci regionálních českých a moravských pivovarů i velký výběr piv zahraničních – doslova celý pivní svět,“ vysvětluje marketingová ředitelka PIS – PCT Kateřina Pavlitová.

V průvodci jsou uvedeny vybrané pivnice, pivovary, pivní bary, pivotéky a další pivní podniky, ale také pivní lázně. Jeho součástí je také pivní mapa města a piktogramy, díky nimž je možné snadno nalézt podniky nekuřácké, přátelské k rodinám s dětmi či podniky s posezením na zahrádce. Pivní kuponová knížka zahrnuje téměř 40 speciálních nabídek a pivních zážitků v podobě piva navíc, dárku či prohlídku pivovaru zdarma. Oba materiály jsou volně ke stažení na zmíněném webu.

Kampaň podporuje komunikace v outdooru ve větších městech ČR, v tisku a na internetu. Vznikala in-house ve spolupráci se společností Dynamo design.

Letošní kampaň navazuje na loňskou komunikaci „Nenechte Prahu jen Pražákům“, kterou se PIS – PCT snažila oslovit mimopražské domácí turisty kulturní tematikou. „Kultura je sice zajímavé téma, ale ne všechny osloví. Letos jsme proto chtěli přijít s širším dynamickým tématem. Mimopražské tím zveme na širokou pivní nabídku, která má tradici a zároveň se dokázala převléct do nového moderního hábitu,“ popisuje ředitelka PIS – PCT Nora Dolanská. Kampaněmi zacílenými na tuzemské turisty chce Praha zvrátit stávající trend klesajícího domácího cestovního ruchu.

-kch-