Slovenská TV Joj připravuje nový placený kanál

pátek, 03. října 2014, 11:30 Aktuality, TV MediaGuru

Druhá nejsledovanější slovenská televizi Joj připravuje spuštění nového televizního kanálu. Na rozdíl od hlavních kanálů skupiny bude nová stanice zpoplatněna. Napsal to portál Stratégie.sk. Televize detaily o termínu zahájení vysílání a názvu kanálu neuvedla. 

"Máme plány s vícero možnými kanály, které bychom chtěli letos přinést. Je tu několik příležitostí, které zatím nejsou využity. Jsou menšinové žánry, ale ve spojení vícero stanic to může být ve výsledku velmi zajímavý byznys model. Měly by to být placené kanály," citoval portál obchodního ředitele Joj Group Martina Herža. 

Skupina Joj v současnosti provozuje stejnojmennou televizi a další tři televizní kanály. 

Nejsledovanější slovenská televize Markíza koncem minulého roku naopak jeden ze svých čtyř televizních kanálů zrušila. Markíza podobně jako česká televize Nova patří do skupiny Central European Media Enterprises. 

Trh s televizní reklamou na Slovensku roste. Slovenské televize loni podle údajů společnosti TNS Slovakia bez zohlednění dvou nových stanic, které vstoupily na trh v roce 2013, odvysílaly meziročně o šest procent více reklamy. Hodnota všech odvysílaných reklamních spotů vypočítaná na základě oficiálních ceníků a bez zohlednění slev a bonusů stoupla o 12 procent na více než 709 milionů eur (19,5 miliardy korun). 

-čtk-